STARE WAZE

Recuperare cont waze

  • Acest subiect are 9 răspunsuri, 8 opinii și a fost actualizat ultima dată acum 6 ani, 5 luni de Anonim.
Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Autor
    Mesaje
  • #1323
    Anonim
    Inactiv

    Salut,

    Cum imi pot recupera contul de waze? Mi-am schimbat telefonul si nu pot sa-mi recuperez contul.

    Mai precis cand mi-am facut prima data contul nu cred ca i-am bagat o adresa de email si nici parola (pentru ca acum nu imi trimite nimic pe mail cand vreau recuperare parola). Deasemenea daca vreau recuperare cont (prin sms) nu se poate (imi apare eroare la conectare pe server).

    Daca aveti idee cum imi pot recupera contul (stiind doar username-ul si numarul de telefon) v-as fi recunoscator!

    #1341
    Anonim
    Inactiv

    Aceeasi problema o am si eu, incerc de 2 zile sa gasesc o solutie si nimic. Suportul lasa de dorit.

    #1346
    spookyx
    Keymaster

    Din păcate am observat că uneori unii utilizatori au probleme în a-și recupera contul după ce fac migrația pe un telefon nou sau resetează telefonul la setările din fabrică și se face instalarea pe „curat”.

    Pentru a evita astfel de situații recomandarea este de a configura contul și să îi asociați: număr de telefon, email și (opțional) facebook.

    Unii utilizatori au reușit recuperarea contului după mai multe încercări.

    Recomand să încercați următoarele:
    I’m using a new phone and want to use my existing Waze account.
    https://support.google.com/waze/answer/6271015?hl=en

    Recuperarea parolei
    https://support.google.com/waze/answer/6270878?hl=en&ref_topic=6270877
    https://www.waze.com/ro/forgot_password

    I get a „Bad news, Bucko!” message when I try to log in.
    https://support.google.com/waze/answer/6272587?hl=en&ref_topic=6272582

    Actualizare. Încercați și activați întotdeauna SmartLock (din setările de cont în aplicația Waze). Vă va autentifica automat de fiecare dată când reinstalați aplicația sau vă mutați pe un cont nou. Mai mult, știe să salveze conturi multiple pe același cont de google (gmail), dacă aveți mai multe dispozitive

    • Acest răspuns a fost modificat acum 6 ani, 9 luni de către spookyx.
    #1351
    Anonim
    Inactiv

    Salut,

    Am folosit Waze. S-antamplat ceva cu telefonul si am dezinstalat aplicatia. Nu-mi pot recupera contul, nu mai stiu username-ul, parola.
    s-a resetat parola doar ca adresa de e-mail este acum acsociata, cred, unui cont nou.

    se poate recupera contul vechi pe baza numarului de telefon sau altfel?

    Multumesc, 0722438224

    #1407
    Anonim
    Inactiv

    Imi pare rau, dar cele 3 linkuri nu ajuta deloc.
    Waze iti recreaza un alt cont, fresh, fara istorc, fara punctaj, fara prieteni. Gol-golut.
    Asta dupa ce imi aratase partial username-ul vechi si punctajul pe care il aveam.
    Chiar nu este nimic e facut?

    Apropo, mai exista o discutie similara in forum.

    #1449
    Anonim
    Inactiv

    Azi cand am vrut sa sincronizez contactele de la Waze cu Facebook si m-am trezit ca am doua conturi fiecare cu ceva puncte exista posibilitatea sa le unesc si sa cumulez punctele sa ramana doar unul activ? Consider ca nu este necesar sa tin doua conturi atata timp eu folosesc doar unul(tin server ocupat aiurea).

    #1517
    spookyx
    Keymaster

    Încercați și activați întotdeauna SmartLock (din setările de cont în aplicația Waze). Vă va autentifica automat de fiecare dată când reinstalați aplicația sau vă mutați pe un cont nou. Mai mult, știe să salveze conturi multiple pe același cont de google (gmail), dacă aveți mai multe dispozitive

    #1524
    Anonim
    Inactiv

    Am intampinat eu probleme la înlocuirea telefonului. Am rezolvat cu autentificarea cu numele de utilizator si parola.

    #1537
    spookyx
    Keymaster

    Cel mai bine pentru a evita astfel de situații este să aveți nume utilizator + parolă și să activați SmartLock

    #1561
    Anonim
    Inactiv

    am schimbat telefonul ,nu mai imi pot recupera contul vechi,cand dau autentificare pe numarul de telefon imi da un cont nou,in trecut cand am resetat telefonul am recuperat contul pe numarul de telefon,acum de ce nu merge.mentionez ca nu tin minte sa fi asociat contul unui email..il am de f multa vreme..MA POATE CINEVA AJUTA?

Vizualizare 10 articole - 1 la 10 (din 10 în total)
  • Forumul „Discuții Generale” este închis pentru subiecte și răspunsuri noi.